www.zdravni.com

  • Уголемяване на шрифта
  • Шрифт по подразбиране
  • Намаляване на шрифта

ГЪША КОЖА

(1 vote, average 5.00 out of 5)
Article Index
ГЪША КОЖА
Къде най-често се локализира
Как се лекува
All Pages

 

Описание на "гъша кожа"

Всяка сутрин след събуждане ние изтърсваме от чаршафа на леглото люспите, отделили се от нашето тяло. Това излющване на повърхностните рогови клетки става незабележимо и нашата кожа нормално остава фина, с гладка повърхност, еднаква навсякъде. Дори ние не подозираме, че непрекъснато от нас се отделят рогови люспици. Има хора, у които, макар и рядко, от рождение се задържат роговите клетки на епидермиса и те се наслояват върху повърхността на кожата като люспите на риба. При това състояние кожата е груба, грапава, със силно подчертан релеф, мръсносивкава поради окислението на роговото вещество, суха поради намаленото потене. Много често у някои хора, особено у млади момичета, роговите клетки се натрупват около изходните отвърстия на космите, не се отделят от кожата и образуват конични образувания като малки шипчета. Такава кожа е грапава, по нея личат надигнати конусчета и прилича на гъша кожа, на която са  отделени перата.


 

 

Къде най-често се локализира "гъша кожа"?

Това състояние най-често засяга седалището бедрата, раменете, предраменницата. Понякога девойки с нежно лице могат да имат силно изразена "гъша кожа", която ги смущава, особено при посещение на плаж, спортни площадки и пр.


 

Лечение на "гъша кожа"

"Гъшата кожа" идеално се повлиява от слънце лечение или от облъчване с ултравиолетови лъчи. С излющване на повърхностния слой на обгорелия епидермис кожата става фина, гладка, еднаква навсякъде, с хубав кадифен тен.

 

 













Любопитно





loading...

Последни коментари

Кой е онлайн

В момента има 39 посетителя в сайта